Névnapok: Ma: Erzsébet, Zsóka Holnap: Jólán

Hét vezér tábor

2018-07-11

Címkék: Erzsébet-tábor Hét vezér tábor

Hét vezér tábor A napközis Erzsébet-táborban július 2-6. között fogadtuk iskolánk tanulóit.
Az öt nap során számtalan érdekes programban vehettek rész a gyerekek.

A sport foglakozásokon kipróbálhatták az ökölvívást, a kosárlabdát, strandröplabdát és a tollaslabdázást. Sok új társasjátékot is kaptak a csapatok.

Kézműves programjainkon megismerkedhettek az agyagozással, nemezlabda készítéssel és a gyöngyfűzéssel.  Megnézhették a honfoglalás kori viseletek helyi kiállítását.

Vendégünk volt 3 kedves vizsla is, amelyekkel Hegedüs Dániel érdekes bemutatót tartott.

A gyerekek meglátogatták Zelfel György gazdag agrártörténeti gyűjteményét is, ahol kipróbálhatták a régi tárgyakat.

Iskolánk udvarát rózsákkal és levendulával díszítették, és elültettek egy emlékfát is a tábor első napján.

Két autóbuszos kirándulást is szerveztünk. Szerdán Somogyfajszon az őskohót, Somogyvámoson a pusztatemplomot, Somogyváron pedig a Szent László Emlékhely és Látogatóközpontot tekinthették meg tanulóink. Pénteken a Desedán hajókáztak, és megnézték a Fekete István Látogatóközpont kiállítását.

A törzsfők vérszerződése is látványos programunk volt.  A ,,7 vezér" tábor minden napján fabatkákat (pontokat) szerezhettek a feladatokért a honfoglaló törzsek. Péntek délután pedig izgalmas akadályversennyel, valamint eredményhirdetéssel és jutalomosztással zárult a tábor.

Minden nap jutott idő a kötetlen játékra is. Sok-sok feledhetetlen élményt szereztek a gyermekeink, és új barátságok is születtek az öt nap alatt. Az Erzsébet tábor pólóját pedig emlékként mindenki haza is vihette. Elmondhatjuk, hogy minden gyerek és felnőtt nagyon jól érezte magát!

A táborban Keresztes Katalin, Horváthné Heizler Ilona, Balassa-Balog Piroska és Vörös Virág biztosította az élménydús programokat. Külön köszönet Kissné Krum Tündének és Lőrincz -Könczöl Anettnek a szervezésben nyújtott sok segítségért. Továbbá köszönjük Varsandán Noéminek,  Bedőváriné Dám Ildikónak és Borsányi Piroska kolléganőnknek az érdekes kézműves foglalkozásokat. A napi négyszeri  étkezést Nagyfi József biztosította a táborlakók számára.

A galéria képeit és a beszámolót Keresztes Katalin kolléganőnknek köszönjük.

< Vissza az előző oldalra

Kapcsolódó képek

Az összes kép megtekintése a galériában >

< Vissza az előző oldalra

Naptár

h k sz cs p sz v
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
             

Gyakran Ismételt Kérdések

Mit kell magammal vinnem, ha gyermekemet be akarom íratni az Általános Iskolába?   

A válasz és további kérdések >

Idézetek

A suli az valami kísérleti laboratórium, vagy műterem, ahol semmi sem igazi, és olyan dolgokat mérnek rajtunk, ami egyáltalán nem számít.  

Salinger Richárd

További idézetek >

www.nfu.hu

www.nfu.hu


Közreműködő szervezet:
www.energiakozpont.hu