Névnapok: Ma: Gál Holnap: Hedvig

A magyar népmese napján

2021-09-30

Címkék: alapítvány

A magyar népmese napján A Magyar Olvasástársaság 2005-ben felhívást tett közzé...

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktők kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!”

Kezdeményezésükre szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján a népmese napját ünnepeljük.

A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.

Az azóta hagyománnyá vált népmese napján országszerte különböző, a mesékhez kapcsolódó programokkal szeretnék felhívni a figyelmet az olvasás fontosságára, a magyar kultúra kincseinek megőrzésére és a hagyományok ápolására.

Iskolánkban ezen a napon a magyar irodalom órákon a népmeséké a főszerep.

A magyar népmese napjához kapcsolódóan, a Szász Endre Általános Iskoláért Alapítvány rendezésében, október 7-én mese- és versmondó versenyt szervezünk az alsó tagozatos tanulóinknak.

< Vissza az előző oldalra

Naptár

h k sz cs p sz v
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Gyakran Ismételt Kérdések

Gyermekem vidéki, s érdekelne, hogy mely buszokra biztosítanak kíséretet a pedagógusok?  

A válasz és további kérdések >

Idézetek

A tanítók csak az ajtót nyitják ki, belépned neked kell.  

ismeretlen

További idézetek >

www.nfu.hu

www.nfu.hu


Közreműködő szervezet:
www.energiakozpont.hu